Výsadba sadeníc sa uskutoční 25. septembra, rodiny z výzvy môžete stretnúť na Paráde

V sobotu 18. septembra sa v priestoroch HS Centra uskutoční festival Paráda. Účasť predbežne potvrdili aj niektoré z rodín vo výzve Úsmev na hory. Účastníci turisticko-inkluzívnej výzvy sú tiež pozvaní na sadenie stromčekov s organizáciou Pure Slovakia, ktorá sa uskutoční o týždeň neskôr pri Mengusovciach.

Výsadba sa uskutoční za každého počasia, prespať sa dá aj v stane priamo v Base Campe podujatia, ktoré organizuje Pure Slovakia. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.

Na Festivale Paráda stretnete úspešných paralympionikov, v programe vystúpi Peter Cmorík, Dominika Mirgová či Fíha Tralala s kapelou. Súčasťou akcie sú rôzne tvorivé dielne, skúška a prezentácia viacerých športov či zábavná zóna. V zóne Ruka v ruke si mladí návštevníci môžu vyskúšať viaceré inetgračné aktivity a pre starších je pripravená poradňa. Fyzioterapeuti zase odporučia cviky proti skolióze či plochým nohám. Účasť prislúbili aj rodiny z výzvy Úsmev na hory, čo je výborná príležitosť, ako ich stretnúť a porozprávať sa s nimi. Akcia trvá od 10-19. hodiny a vstup je zdarma. V ramci kovid opatrení sa organizácia podujatia bude riadiť modelom OTP (očkovaný – testovaný – prekonaný).

 

Ďalšie články
 • Čo registráciou získate - súťaž o pekné ceny i pomoc iným

  Čo registráciou získate - súťaž o pekné ceny i pomoc iným

  15.06.2021

  Úsmev na hory je výzva, ktorej hlavným cieľom je šíriť myšlienku inklúzie - že medzi nami žijú rodiny, ktoré nejakým spôsobom ovplyvnilo zdravotné znevýhodnenie. Svojou účasťou nielen že podporujete tento zámer, ale pomáhate i konkrétnym rodinám.

  čítaj viac
 • Výzva Úsmev na hory oficiálne spustená, trvať bude do 20. novembra

  Výzva Úsmev na hory oficiálne spustená, trvať bude do 20. novembra

  19.04.2021

  V utorok 20. apríla sa začala výzva Úsmev na hory. Jej cieľom je šírenie povedomia o celej škále zdravotného znevýhodnenia. Účastníci zároveň môžu vyhrať plno zaujímavých cien.

  čítaj viac
 • Poznáme ceny vo výzve Úsmev na hory

  Poznáme ceny vo výzve Úsmev na hory

  09.04.2021

  Výzva Úsmev na hory sa naozaj po viacerých presunoch spúšta 20. apríla 2021. Splnením aspoň jedného cieľa sa zaradíte do hlavnej tomboly. Môžete tak popri pomoci našej prírode a konkrétnym rodinkám vyhrať pekné ceny i zážitky. Stačí sa len zaregistrovať, nachystať a vybrať sa na hory.

  čítaj viac