Výsadba sadeníc sa uskutoční 25. septembra, rodiny z výzvy môžete stretnúť na Paráde

V sobotu 18. septembra sa v priestoroch HS Centra uskutoční festival Paráda. Účasť predbežne potvrdili aj niektoré z rodín vo výzve Úsmev na hory. Účastníci turisticko-inkluzívnej výzvy sú tiež pozvaní na sadenie stromčekov s organizáciou Pure Slovakia, ktorá sa uskutoční o týždeň neskôr pri Mengusovciach.

Výsadba sa uskutoční za každého počasia, prespať sa dá aj v stane priamo v Base Campe podujatia, ktoré organizuje Pure Slovakia. Viac informácií sa dozviete kliknutím sem.

Na Festivale Paráda stretnete úspešných paralympionikov, v programe vystúpi Peter Cmorík, Dominika Mirgová či Fíha Tralala s kapelou. Súčasťou akcie sú rôzne tvorivé dielne, skúška a prezentácia viacerých športov či zábavná zóna. V zóne Ruka v ruke si mladí návštevníci môžu vyskúšať viaceré inetgračné aktivity a pre starších je pripravená poradňa. Fyzioterapeuti zase odporučia cviky proti skolióze či plochým nohám. Účasť prislúbili aj rodiny z výzvy Úsmev na hory, čo je výborná príležitosť, ako ich stretnúť a porozprávať sa s nimi. Akcia trvá od 10-19. hodiny a vstup je zdarma. V ramci kovid opatrení sa organizácia podujatia bude riadiť modelom OTP (očkovaný – testovaný – prekonaný).

 

Ďalšie články
 • Žrebovali sme víťazov cien z výzvy Úsmev na hory

  Žrebovali sme víťazov cien z výzvy Úsmev na hory

  20.11.2021

  Viac ako 200 účastníkov z celého Slovenska sa zapojilo do turistickej výzvy, ktorej cieľom bolo šírenie inklúzie. Desať rodín s rôznymi formami zdravotného znevýhodnenia si zároveň prerozdelia výťažok z registrácie. Dvesto eurami sa zároveň podporila organizácia Pure Slovakia - z týchto peňazí sa vysadili nové stromčeky pri Mengusovciach.

  čítaj viac
 • Čo registráciou získate - súťaž o pekné ceny i pomoc iným

  Čo registráciou získate - súťaž o pekné ceny i pomoc iným

  15.06.2021

  Úsmev na hory je výzva, ktorej hlavným cieľom je šíriť myšlienku inklúzie - že medzi nami žijú rodiny, ktoré nejakým spôsobom ovplyvnilo zdravotné znevýhodnenie. Svojou účasťou nielen že podporujete tento zámer, ale pomáhate i konkrétnym rodinám.

  čítaj viac
 • Výzva Úsmev na hory oficiálne spustená, trvať bude do 20. novembra

  Výzva Úsmev na hory oficiálne spustená, trvať bude do 20. novembra

  19.04.2021

  V utorok 20. apríla sa začala výzva Úsmev na hory. Jej cieľom je šírenie povedomia o celej škále zdravotného znevýhodnenia. Účastníci zároveň môžu vyhrať plno zaujímavých cien.

  čítaj viac