Čo registráciou získate - súťaž o pekné ceny i pomoc iným

Úsmev na hory je výzva, ktorej hlavným cieľom je šíriť myšlienku inklúzie - že medzi nami žijú rodiny, ktoré nejakým spôsobom ovplyvnilo zdravotné znevýhodnenie. Svojou účasťou nielen že podporujete tento zámer, ale pomáhate i konkrétnym rodinám.

Registrácia stojí dvadsat eur. Polovica z tejto sumy sa prerozdeľuje medzi desať rodín, ktorí zastupujú celú škálu rodín so zdravotným znevýhodnením. Vybralo nám ich 8 organizácií, ktoré sa venujú jednotlivým skupinám ako Spoločnosť Downovho syndrómu na Slovensku, Nepočujúce dieťa o.z., Raná starostlivosť o.z. a iní. Ďalším eurom z registrácie sa podporí organizácia Pure Slovakia, ktorá z týchto peňazí vysádza stromčeky po Slovensku. Je dôležité, aby sme stromy mali nielen v Národných parkoch, ale po celom Slovensku. Na jeseň sa uskutoční dobrovoľnícka aktivita, kde môžeme tieto stromčeky spoločne zasadiť.
Z ďalších peňazí príde účastníkom štartovací balíček, ktorý obsahuje veselé ponožky Úsmev na hory a fotografiu dieťaťa, s ktorou môžete cestovať po Slovensku. Tí, ktorí výzvu zoberú aktívne a splnia aspoň 15 cieľov získajú medailu. Zvyšné peniaze sa použili na dokúpenie tomboly. Do nej tiež prispelo viacero firiem, organizácií a pár osobností. 

Okrem základnej súťaže si ďalší partneri pripravili takzvané partnerské výzvy, kde ľudia môžu vyhrať alebo získať ďalšie ceny. Tie prebiehajú postupne počas trvania Úsmevu na hory v období od 20. apríla do 20. novembra. Ľudia tak môžu získať buffku Úsmev na hory, produkty Pure Slovakia, vypiť si lokálne pivo Úsmev na hory či vyhrať extra 500 eur pre známeho. Rovnako viete byť zaradení do viacerých tombol o konkrétne ceny. Partnerská výzva sa končí zväčša nahraním fotografie do svojho profilu.

Spríjemnite si leto 2021 úsmevnou výzvou, ktorá šíri inklúziu a pomôžete tak konkrétnym rodinám. A možno práve vy vyhráte pobyty v kúpeľoch, zoskoky s padákom či elektroniku. V neposlednom rade zažijete krásne túry na našich slovenských kopcoch a svoj čas využijete nielen pre seba, ale aj iných.

TS

 

Ďalšie články
 • Žrebovali sme víťazov cien z výzvy Úsmev na hory

  Žrebovali sme víťazov cien z výzvy Úsmev na hory

  20.11.2021

  Viac ako 200 účastníkov z celého Slovenska sa zapojilo do turistickej výzvy, ktorej cieľom bolo šírenie inklúzie. Desať rodín s rôznymi formami zdravotného znevýhodnenia si zároveň prerozdelia výťažok z registrácie. Dvesto eurami sa zároveň podporila organizácia Pure Slovakia - z týchto peňazí sa vysadili nové stromčeky pri Mengusovciach.

  čítaj viac
 • Výsadba sadeníc sa uskutoční 25. septembra, rodiny z výzvy môžete stretnúť na Paráde

  Výsadba sadeníc sa uskutoční 25. septembra, rodiny z výzvy môžete stretnúť na Paráde

  14.09.2021

  V sobotu 18. septembra sa v priestoroch HS Centra uskutoční festival Paráda. Účasť predbežne potvrdili aj niektoré z rodín vo výzve Úsmev na hory. Účastníci turisticko-inkluzívnej výzvy sú tiež pozvaní na sadenie stromčekov s organizáciou Pure Slovakia, ktorá sa uskutoční o týždeň neskôr pri Mengusovciach.

  čítaj viac
 • Výzva Úsmev na hory oficiálne spustená, trvať bude do 20. novembra

  Výzva Úsmev na hory oficiálne spustená, trvať bude do 20. novembra

  19.04.2021

  V utorok 20. apríla sa začala výzva Úsmev na hory. Jej cieľom je šírenie povedomia o celej škále zdravotného znevýhodnenia. Účastníci zároveň môžu vyhrať plno zaujímavých cien.

  čítaj viac