Úsmev na hory podporila trnavská župa sumou 5000 eur

Projekt Úsmev na hory získal finančnú dotáciu od Trnavského samospávneho kraja. Päťtisíc eur využije na dokončenie webstránky a marketingovú podporu projektu. Za súťažnou výzvou stojí občianske združenie Úsmev pre druhých, ktorého cieľom je šírenie integrácie a inklúzie medzi širokú verejnosť.

V roku 2021 sa vďaka participatívnemu rozpočtu bude realizovať 57 projektov občianskych a komunitných projektov. Participatívny rozpočet (ďalej tiež uvádzaný ako „PR“) je proces, na základe ktorého môžu obyvatelia miest a obcí rozhodnúť o využití časti finančných prostriedkov z rozpočtu týchto miest či obcí. Vznikol v roku 1989 v brazílskom meste Porto Alegre a postupne sa rozšíril prakticky na všetky kontinenty. Dnes je súčasťou niekoľkých tisícov samospráv po celom svete. Trnavský samosprávny kraj dáva aj v tomto roku ľuďom, občianskym združeniam, nadáciám a neziskovým organizáciám možnosť aktívne rozhodovať prostredníctvom participatívneho rozpočtu o časti verejných financií, čím ich zapája do procesov riadenia vyššieho územného celku.

Projekt Úsmev na hory získalo 863 hlasov a v okrese Piešťany tak obsadilo v konkurencii takmer dvadsiatky projektov druhé miesto. Táto výzva v sebe zahŕňa 3 hlavné priority:

 • ochrana prírody, spoznávanie Slovenska, prekonanie lenivosti
 • edukatívna časť
 • sociálna oblasť

Uskutoční sa v horách a národných parkoch po celom Slovensku.

TS

Ďalšie články
 • O čom je súťažná výzva Úsmev na hory

  O čom je súťažná výzva Úsmev na hory

  29.12.2020

  Cieľom výzvy je vybrať si aspoň jeden zo 18 kopcov v slovenských horách a národných parkov, a tiež jedno z 10 detí s rôznymi diagnózami od fyzických hendikepov, cez genetické syndrómy až po rôzne vrodené alebo iné chorenia a odfotiť sa s jeho fotkou na vrchole, resp. po dosiahnutí cieľa.

  čítaj viac
 • Poznáme ciele súťažnej výzvy Úsmev na hory, ktoré to sú?

  Poznáme ciele súťažnej výzvy Úsmev na hory, ktoré to sú?

  25.11.2020

  Účastníci súťažnej výzvy sa tak budú môcť rozhodnúť medzi Nízkymi a Vysokými Tatrami, Malou a Veľkou Fatrou či Malými Karpatami. Navštíviť tiež môžu Poloniny, Chočské vrchy, Štiavnické vrchy či Slovenský raj.

  čítaj viac