Stravuj sa zdravo a lokálne

img_vyzva

Popis:

Slovensko je nesmierne pestrá krajina a v každom jej kúte sa nachádzajú rôzni menší výrobcovia všakovakých dobrôt. Lokálny trh sa zameriava práve na podporu takýchto výrobcov a na zlepšenie povedomia o tom, aké potraviny sa v danej lokalite vyrábajú. Budeme radi, keď na svojich výletoch tiež podporíte menších výrobcov z daného regiónu kúpou ich výrobkov ako sú syry, med, čerstvé ovocie, mäsové výrobky alebo hocičo iné. Zapojte sa do výzvy tak, že si na svojom výlete zakúpite regionálne výrobky priamo od ich výrobcu a nezabudnite sa pri tom odfotiť, ideálne aj s jeho názvom. Aby ste výrobcov našli jednoduchšie, môžete použiť našu interaktívnu mapu výrobcov www.lokalnytrh.sk/mapa
Všetkých, ktorí sa do výzvy zapoja zaradíme do tomboly o 3 darčekové balíčky zdravých výrobkov od rôznych menších výrobcov zo Slovenska.

O nás: 

Lokálny trh je webový portál, ktorý sa zameriava na zlepšenie povedomia o lokálnych výrobcoch a ponuke potravín, ktorú vedia ľudia vo svojom okolí nájsť. Menším slovenským výrobcom poskytujeme bezplatný priestor na prezentovanie svojej výroby a zozbierané informácie zobrazujeme vo forme rôznych interaktívnych máp a katalógov, kde si vedia návštevníci ľahko vyhľadať výrobcov vo svojom okolí a nájsť to, čo ich zaujíma. V pár mestách sme tiež začali s organizovaním predobjednávkových farmárskych trhov, aby sme lokálne potraviny dostali bližšie k zákazníkom. Viac informácií nájdete na našom webe www.lokalnytrh.sk.