Logo úsmev na hory
„Do prírody zvykneme chodiť najmä kvôli sebe... Teraz však vieme konkrétne aj symbolicky pomôcť iným i slovenskej prírode."
 
Úsmev na hory je športovo-zábavná výzva a súťaž, prostredníctvom ktorej finančne pomôžeme desiatim rodinám s deťmi, ktoré majú rôzne formy zdravotného znevýhodnenia (fyzické a viacnásobné postihnutie, porucha sluchu, zraku či genetické syndrómy a iné...). Príbehy našich "kamzíčat" nás učia porozumieť im a priblížiť sa ich svetu.
Okrem toho spoločne pomôžeme našim lesom, keďže prostredníctvom o.z. Pure Slovakia symbolicky alebo aj osobne môžeme prísť zasadiť stromčeky. Navyše spoznáme krásne časti Slovenska. Do tejto akcie sa môžu zapojiť aj firmy prostredníctvom partnerských výziev, ktoré tak prispejú k prepojeniu svetov zdravých a zdravotne znevýhodnených.  Všetci zároveň súťažime o zaujímavé ceny.
 
Ako na to? V prvom rade si prečítaj príbehy našich "kamzíčat" :)

1.
Zaregistruj sa

Súťaž Úsmev na hory prebieha od 20. apríla do 20. novembra 2021. Registrácia začala v máji 2021. Počas nej si vyberieš jeden z príbehov našich detí. Ak ťa zaujali viaceré, nechaj to na nás a pridelíme ti dieťa náhodne (automaticky). Počas registrácie musíš túto výzvu odporučiť aspoň jednému priateľovi. Potešíme sa, ak takto namotivuješ čo najviac svojich známych :)
 

2.
Cena

Registrácia stojí 20 eur. Polovica sumy sa rozvnomerne prerozdelí medzi 10 detí. Prípadne môžeš zaplatiť viac a podporiť deti ľubovoľnou čiastkou navyše. Eurom z registračného poplatku budú podporené slovenské lesy kúpou stromčekov prostredníctvom organizácie Pure Slovakia. Stromček si spolu s ďalšími dobrovoľníkmi počas tímbuildingového víkendu v priebehu roka 2021 môžeš prísť zasadiť. Zo zvyšných peňazí sa nakúpili ceny do tomboly a taktiež Ti príde štartovací balíček. 

3.
Balíček

Ten obsahuje veselé ponožky pre tvoje výlety a fotografiu dieťaťa, ktoré si si vybral počas registrácie alebo ti bolo pridelené. Po zvládnutí aspoň pätnástich cieľov ti zašleme špeciálny darček v podobe medaily Úsmev na hory. Aby si mal pamiatku na to, ako si v tomto roku šíril postredníctvom svojich aktivít pozitívnu energiu.
 

4.
Ciele

Po registrácii a príhlásení sa v tvojom profile nachádza 20 cieľov zo slovenských pohorí po celej krajine. Na splnenie cieľa sa potrebuješ odfotiť s fotografiou dieťaťa zo štartovacieho balíčku na konkrétnych miestach Slovenska, tak, aby boli jednotlivé ciele rozpoznané. Fotografiu nahraj do systému vo svojom profile. My ju overíme a schválime. 
 

5.
Úsmev na hory

Na hory si teda nezabudni pribaliť fotografiu dieťaťa zo štartovacieho balíčka. Pamätaj, že je potrebné, aby si rešpektoval pravidlá pohybu na horách a turistických chodníkoch, ako aj Pokyny HZS na zaistenie bezpečnosti osôb v horských oblastiach. Na cesty si pribal úsmev a dobrú náladu. Naše kamzíčatá sa veľmi tešia a vážia si, že ich aspoň symbolicky zoberieš na hory a budeš tak šíriť povedomie o tom, že všetci sme si rovní.
 

6.
Partnerské výzvy

Naši partneri si pre Teba v rámci našej akcie pripravili špeciálne výzvy v rámci Kariet. Uvidíš ich vo svojom profile. Zapoj sa do nich tak, že si prečítaš výzvu a splníš ju nahraním fotky do ich Karty. Môžeš tak vyhrať extra ceny. Vďaka nim toho počas roka zažiješ omnoho viac. Ak vlastníš alebo zastupuješ firmu a chceš prispieť k integrácií motivovaním svojich zamestnancov alebo fanúšikov, kontaktuj nás na info@usmevnahory.sk.
 

7.
Užívaj a spoznávaj

Počas výzvy spoznáš krásne časti Slovenska, možno aj nových ľudí a zažiješ veci, do ktorých by si sa možno sám nepustil. Budeme radi, ak sa v pribehu roka zúčastníš dobroboľníckej aktivity pri sadení stromčekov. Pomôžeš slovenským lesom a stretneš ľudí, ktorým záleží na prírode i ľuďoch okolo seba. A možno aj nase "kamzíčatá" z Výzvy :)
 

8.
Tombola

Ak si úspešne zvládol aspoň jeden cieľ a fotografia bola schválená, budeš zaradený do tomboly. Tombola bude verejná a elektronická. Uskutoční sa 20. novembra 2021 tak, aby si mal v prípade výhry svoju cenu doma ešte pred Vianocami. Po ukončení výzvy bude vyzbieraná čiastka rovnomerne zaslaná desiatím rodinám prostredníctvom transparentného účtu, aby všetci účastníci mohli riadne skontrolovať, že peniaze skončili v rodinách. 
 

9.
Kto si zamaká, získa medailu

V prípade, že výzvu berieš naozaj športovo, skús splniť 15 z 20 cieľov. Tešíme sa na tvoj výkon a radi ti pošleme medailu.

 
 
Neboj sa, zapoj sa, buď aktívny a prines trochu úsmevu na hory :) 
 
PS: „Cieľom občianskeho združenia Úsmev pre druhých, ktoré je zároveň organizátorom výzvy Úsmev na hory je prostredníctvom súťaže ukázať, že medzi nami žijú rodiny s deťmi, ktoré majú rôzne znevýhodnenia. Sú to však hravé stvorenia, ktoré sa vnútrom ničím nelíšia od svojich rovesníkov, len si vyžadujú špeciálnu starostlivosť. My, Vy alebo rôzne firmy a organizácie im prostredníctvom výzvy ukážeme, že ich máme radi, že nám na tejto komunite záleží a chceme pre nich niečo spraviť. Preto ich minimálne symbolicky môžeme zobrať s nami na výlety a odporúčať to aj všetkým našim priateľom. Verím, že si vďaka tejto akcii nájdete mnohých priateľov, keď sa vo veselých ponožkách a s fotkami v rukách, stretneme na horách." (Miro Béreš)